Wycieczka do Warszawy

28 kwietnia Uczniowie naszej Szkoły z Panem Dyrektorem Jarosławem Tomkowskim oraz Nauczycielami udali się na wycieczkę do Stolicy. Towarzyszyli nam także podopieczni rypińskiego Domu Dziecka i Placówki Opiekuńczo - Wychowawczej.
Wyjazd był możliwy dzięki zaproszeniu, które otrzymaliśmy od Pani Poseł na Sejm Anny Gembickiej oraz zaangażowaniu Pani Marzeny Łukowskiej – Stowarzyszenie Rozwoju Ziemi Dobrzyńskiej. Całość koordynowała Pani Agnieszka Nowak.
Nasza wizyta w Warszawie rozpoczęła się na LOTNISKU CHOPINA. Na tarasie widokowym mogliśmy obserwować samoloty, a niektórzy po raz pierwszy podziwiali wznoszące się do lotu maszyny.
Następnie udaliśmy się do SEJMU RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ gdzie obserwowaliśmy obrady i wysłuchaliśmy prelekcji na temat historii polskiego parlamentaryzmu. Było to niesamowite przeżycie – być w miejscu, w którym podejmowane są najważniejsze decyzje w naszym kraju.
Po pysznym obiedzie w sejmowej restauracji nadszedł czas na spacer po WARSZAWSKIEJ STARÓWCE. Skąpana w wiosennym słońcu Syrenka, Pomnik Małego Powstańca, Kolumna Zygmunta, Zamek Królewski, Kamienice, Sklepiki z pamiątkami i uśmiechnięci ludzie… to widoki, które na długo zostaną w naszej pamięci. A jak wyglądałaby nasza kartka z pozdrowieniami Warszawy? Zobaczcie sami

Fotorelacja z wyjazdu w linkach poniżej:
Lotnisko
Sejm