Teatrzyk kamishibai

W ramach innowacji pedagogicznej " Teatrzyk kamishibai - terapeutyczny wymiar sztuki dla najmłodszych" w kl. I W została zaprezentowana bajka pt. "Bal w jesiennym lesie". Uczniowie uzyskali odpowiedź na wiele pytan: Jakie są pierwsze zwiastuny nadchodzącej jesieni? Co dzieje się w przyrodzie? Które ze zwierząt zasypiają, a które robią zapasy na zimę? A może ktoś nie robi zapasów wcale...Jak i czym możemy zapelnic nasze spiżarnie? Fabuła bajki przedstawiała nasilające się symptomy omawianej pory roku: od chlodnego wiatru i opadających liści do dżdżystego dnia. Uczniowie malowali ruchem dźwięki jesiennej muzyki, wprawiali w ruch liście, rozpoznawali, nazywali i segregowali dary barwnej pory roku. Pięknie ilustrowana bajka nastrojowo wprowadziła dzieci w klimat jesieni. A własnoręczne wykonanie mini lasu pozwoliło lepiej zapamiętać to, co dzieje się w otaczającej nas przyrodzie.

Data dodania: 2023-10-06 13:31:25
Data edycji: 2023-10-06 13:31:54