Szermierka Wołomin

29 października nasza szkoła miała zaszczyt gościć przedstawicieli Stowarzyszenia Szermierka Wołomin, mistrzów paraolimpijskich którzy poprowadzili dla rodziców oraz pracowników naszej szkoły warsztaty z cyklu"Szkolenie dla rodziców i opiekunow osób z niepełnosprawnościami-uwierz w przyszłość naszych dzieci". Naszymi gośćmi byli: pani Marta Makowska-wielokrotna medalistka mistrzostw paraolimpijskich Sydnej -cztery złote medale, Ateny -dwa brazy Londyn -braz, medalistka MŚ oraz ME, pan Stefan Makowski trener IKS Szermierka Wołomin.
Medalista Igrzysk Paraolimpijskich z Aten - dwa medale srebrne oraz brązowy.
Wielokrotny medalista ME i MŚ.
oraz Pan Grzegorz Pluta - zawodnik oraz trener IKS Szermierka Wołomin.
Medalista IP z Londynu - złoty medal. Wielokrotny medalista ME oraz MŚ.
Osoby te są propagatorami sportu dla osób niepełnosprawnych oraz sportu integracyjnego. Uważają, że osoby niepełnosprawne poprzez sport realizują rehabilitację społeczną. Sport pozwala odmienić ich życie - zdobyć pracę, założyć rodzinę , stać się równoprawnymi członkami społeczeństwa.
Goście podczas szkolenia przedstawili życie osób niepełnosprawnych ze swojej perspektywy, pokazali jak bardzo sport pozwala wyzwolić się ze sztywnych ram zarówno osobom niepełnosprawnym jak i ich opiekunom, jak bardzo zmienia perspektywę zycia. Na zakonczenie zaprezentowali pokaz walki na wózkach ze specjalna ramą stabilizacyjną, zapobiegającą przewracaniu się wózków i utrzymujących zawodników w jednej pozycji. Pokaz podobał się zarówno dorosłym, jak i dzieciom które po pokazie mogły same spróbować szermierki.
To było zapewne niezapomniane spotkanie mamy nadzieję że jeszcze nie raz będziemy mogli gościć u siebie tak cudownych gości.

Data dodania: 2022-11-15 09:15:52
Data edycji: 2022-11-15 09:17:12