Witaj szkoło! Naszym Uczniom, Nauczycielom oraz Pracownikom życzymy dobrego roku szkolnego 2024/25

Międzynarodowy Tydzień Mózgu

W Zespole Szkół nr 5 w Rypinie w dniach 15, 16, 17 marca zorganizowano zajęcia warsztatowe w związku z obchodami "Międzynarodowego Tygodnia Mózgu".
W ramach licznych wydarzeń edukacyjnych uczniowie poszerzali swoją wiedzę na temat funkcjonowania ludzkiego mózgu. Przygodę z poznawaniem największego i najbardziej fascynującego komputera świata - czyli ludzkiego mózgu zaczeliśmy od obejrzenia filmów edukacyjnych: " Jak działa mózg?", "Mózg, czyli o tym co nami steruje?" oraz "Trenuj mózg swojego dziecka - ćwiczenia na pobudzenie półkuli mózgowych". Dzieci razem z prowadzącymi oraz bohaterem filmu brały udział w ćwiczeniach rozwijających pracę i kondycję mózgu. Uczyły się relaksować oraz ćwiczyć uważność. Dowiedzieliśmy się, co zrobić aby nasz mózg działał efektywnie- zdrowo się odżywiać, wysypiać się, dotleniać się podczas aktywności fizycznej na świeżym powietrzu, unikać substancji szkodliwych, radzić sobie ze stresem, budować pozytywne relacje z innymi ludźmi oraz cały czas ćwiczyć swój mózg. W ramach nauki "treningu mózgu" uczniowie poznawali różne gry i zabawy rozwijające umiejętność uczenia się, zapamiętywania, efektywnego odpoczynku budującego gotowość do dalszej aktywności poznawczej. Podsumowaniem zajęć było wykonanie przez uczniów plakatów dotyczących tematyki związanej z obchodami Międzynarodowego Tygodnia Mózgu.

Data dodania: 2023-03-17 12:03:15
Data edycji: 2023-03-17 12:06:51