Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

„Dziecko ma prawo być sobą. Ma prawo do popełniania błędów. Ma prawo do posiadania własnego zdania. Ma prawo do szacunku. Nie ma dzieci – są ludzie.” Janusz Korczak.

20 listopada to szczególny dzień – rocznica uchwalenia Konwencji Praw Dziecka. Prawa dziecka są bardzo ważne i każde dziecko powinno móc z nich korzystać. Tego dnia z okazji Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wzięli udział w VII Wojewódzkiej Imprezie dla Szkół Specjalnych, która odbyła się w Zespole Szkół Specjalnych w Brodnicy. Zgodnie z tradycją, na rozpoczęcie imprezy odśpiewaliśmy piosenkę o prawach dziecka, obejrzeliśmy część artystyczną przygotowaną przez organizatorów, a także uczestniczyliśmy w zabawach integracyjnych. Odbyły się również występy uczestników a na koniec każda z grup przygotowała plakat zgodnie z przewodnim hasłem „Mam prawo do godności i szacunku”. Dziękujemy za gościnność i wspaniałą integrację.
Data dodania: 2023-11-21 11:03:21
Data edycji: 2023-11-21 11:04:06