Komunikat do rodziców

Szanowni Państwo

W związku z zawieszeniem zajęć edukacyjnych w szkole informuję, że nauczyciele przedmiotów teoretycznych w celu realizacji programu nauczania będą kontaktować się z uczniami oraz ich rodzicami za pomocą komunikatorów internetowych i telefonów komórkowych. Nauczyciele będą przesyłać materiały dydaktyczne, zadawać prace do samodzielnej realizacji, odpowiadać na wszystkie pytania związane z bieżącym materiałem nauczania.   Proszę o umożliwienie  dzieciom korzystania z komputera i innych urządzeń elektronicznych, które staną się nowymi narzędziami w realizacji  programu nauczania. Również nauczyciele przedmiotów muzycznych będą kontaktować się z uczniami i  rodzicami i w miarę możliwości pomagać w codziennym ćwiczeniu na instrumencie. Metody pracy na pewno będą przez nauczycieli udoskonalane w celu uzyskania jak najlepszych efektów nauczania. W obecnej sytuacji bardzo  ważna jest rola rodziców, aby motywować dzieci do systematycznej pracy. Jestem przekonany, że dzięki Państwa zaangażowaniu, zaangażowaniu wszystkich nauczycieli uda się nam ten trudny okres przejść. W ramach obowiązujących przepisów nauczyciele są zobowiązani do prowadzenia zajęć zdalnie. Zdajemy sobie doskonale sprawę, że Państwa dzieci są obłożeni materiałem z przedmiotów ogólnokształcących, niektórzy przygotowują się do egzaminów i ta grupa potrzebuje w tej chwili szczególne wsparcia. Niech realizacja zajęć artystycznych będzie dla nich odskocznią, umożliwmy naszym uczniom wykonywanie tych zadań, które lubią, które są ich pasją. Liczę na Państwa pomoc i zrozumienie a przede wszystkim na współpracę.

Jarosław Tomkowski

Dyrektor Zespołu Szkół Nr 5