Co to jest niepodległość

„Co to jest niepodległość”
W poniedziałkowe przedpołudnie programem artystycznym – „Co to jest niepodległość” podsumowaliśmy szkolne obchody 105. rocznicy Odzyskania przez Polską Niepodległości. Wcześniej uczniowie brali udział w uroczystej Mszy Świętej za Ojczyznę, oglądaniu wystawy prac plastycznych oraz szkolnym śpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego w ramach ogólnopolskiej akcji „Niepodległa do Hymnu”.
Po raz pierwszy w historii szkoły podziwialiśmy Poloneza z Pana Tadeusza Wojciecha Kilara w wykonaniu przedszkolaków i ich wychowawczyń. Wrażenia niesamowite. Brawo, brawo, brawo!
W dalszej części usłyszeliśmy recytację wierszy patriotycznych. Obejrzeliśmy prezentację przygotowaną przez panią Agnieszkę Nowak, nawiązującą do historycznych wydarzeń i postaci, dzięki którym możemy żyć w wolnym kraju. Muzyką i pięknym słowem o tym, czym dla nas jest dziś niepodległość opowiadały panie. Małgorzata Jaguścik i Barbara Kujawska. Dziękując wykonawcom pan dyrektor przypomniał trudną drogę Polaków do niepodległości i codzienny wkład Polaków w jej budowanie. Nasze szkolne świętowanie Dnia Niepodległości osłodziły biało-czerwone cukierki dla widowni i kosz słodkości dla roztańczonych przedszkolaków.
Serdecznie dziękujemy za piękne wzruszenia.
Data dodania: 2023-11-14 11:35:10
Data edycji: 2023-11-14 11:41:43